Sır gibi bi ölüm kayıp çocuk-Böğürtlen Kışı

Haziran 16, 2016 0 Yazar: ismail ÇİLOĞLU

Böğürtlen Kışı Romanı Hakkında

Her kitabın ayrı yeri vardır insanda,Okuyunca kendini ana kahramanın yerine koydurur ve sürükler sizi işte tamda öyle bi hikayeden bahsediyoruz Sarah JIO tarafından yazılan Böğürtlen kışı.

Böğürtlen kışı 2ayrı romanı tek bi kitapta okuyormuşsun hissi uyandırıyor ilk başlarda bağlantı kuramasanda sonlara doğru anlatılan 2 ayrı hikayenin kesiştiği ortak noktayı buluyorsunuz

Böğürtlen kışı-Sarah JIO

Böğürtlen kışı-Sarah JIO

Hikayenin ana kahramanları Daniel,Vera Ray ve Claire.

Olay 1933 mayısında yağan kardan sonra 3 yaşındaki Daniel’in  kaybolmasıyla başlıyor.

Her anne gibi Vera çocuğuna bakabilmek için çalışmak zorunda iş yerinde Cadı müdürü Estella Çocuğunu otelde görmek istemiyor bu yüzden işe gittiğinden yalnız bırakmak zorunda yine birgün işe gitmek için hazırlanan Vera, Daniel’i öpüp yatırıyor bilmiyorki bu Daniel’i son öpüşü.

İşten çıkar çıkmaz evin yolunu tutan Vera,Daniel’e kavuşma hissiyle ayaklarının uyuştuğunu ve üşüdüğünü hissetmiyor bile ancak bu sefer çok sevdiği oğlunu evde bulamayacak ve Danieli aramaya çıkacaktır bulduğu tek şey karlar içinde gömülü olan Daniel’in çok sevdiği ayısı max

Hikayenin diğer ana kahramanı Claire hakkında

Önceden çok neşeli,doğayı,sporu seven,güzel cıvıl cıvıl  bir anne adayı olan claire, çok güzel bi bahar ayında her zamanki gibi yürüyüş yapmak için spor ayakkabılarını giyer eşi bu durumdan çok şikayetçi olmasına rağmen Doktorun önerisi olduğunu söyler ve takar kulaklığını başlar yürümeye.

Kurduğu hayaller çalan müzik ve mayısın güzelliği bi araya gelince daha bi güzel olur yürüyüş taki o kaza oluncaya dek…8aylık bebeğini kaybeden claire artık kendini sadece işine adar.

Kesişim:80 Yıl sonra yine bir mayıs ayında Seatle tekrar kar yağar uzmanlar bunun adını bile koymuştur Böğürtlen kışı.

 

Claire bundan 80 yıl önce yaşanan mayıs karı hakkında iyi bir haber yapması istenmektedir o ise yazabilecek kaydadeğer bişey bulamaz bi gazete küpüründe bir haber gözüne takılana dek… “3 yaşında Daniel evinden kaçtı. ”

Bu olayı derinlemesine araştırmak için bilgisayarından Daniel’in bilgilerine ulaşır. “Annesi Vera Ray iş dönüşü çocuğunu evinde bulamadığı için aramaya çıktı sokak başında oğluna ait ayıcığı buldu” ve hikaye burada başlar bu işin ucu nereye varacak dersiniz?

Böğürtlen Kışı Satın al

Ben bu romanı Kitapyurdundan satın aldım Satın Al

Böğürtlen Kışı anlamı

Meteroloji uzmanları tarafından Mevsimsiz görülen soğuk hava olaylarına verilen isim olarak geçmekte 🙂

Daha fazla bilgi yok 🙂 o zaman romanın tadı kaçıyor okumanızı tavsiye ederim.İletişim alanından yorumdan bana kitap önerebilirsiniz 🙂